Úvod / Okna / Dřevěná okna - Eurookna / Materiály na výrobu Eurooken / Dřevo na výrobu oken

Dřevo používané na výrobu Eurooken

Budoucí kvalita a vzhled oken je dána použitým třívrstvým hranolem. Pro výrobu nakupujeme třívrstvé lepené hranoly (norma EURO IV 68). Jednotlivé vrstvy jsou z výběrového materiálu a slepeny tak aby měly naprostou tvarovou stálost. Celý proces je plně automatizovaný a výrobce podléhá certifikaci a atestaci.

Druhy použitého materiálu:

Smrk

Klasický materiál, měkký s výbornými izolačními vlastnostmi, méně výrazná kresba bez barevných přechodů, vhodný pod krycí barvy nebo velmi světlé lazury.

Borovice

Nejpoužívanější tuzemský materiál pro svou odolnost a pevnost, vyniká výraznou kresbou a mechanickými vlastnostmi. Možné výraznější barevné přechody - jádro/běl. Všestranné použití.

Modřín

Podobných mechanických a vzhledových vlastností jako borovice. Kresba je však ještě výraznější. Vhodný na exkluzivní okna ve světlé lazuře.

Meranti

Exotická dřevina pocházející z Malajsie. Vzhledem velmi podobná dubu. Nejedná se však o dřevinu tvrdou. Vyniká mechanickými a tepelně izolačními vlastnostmi. Nevýhodou mohou být výraznější barevné odchylky jednotlivých lamel. Režný hranol je zbarven do červena (Dark red Meranti) a proto nelze docílit světlých (přírodní dub) odstínů. Pro svůj „luxusní" vzhled s dubovou strukturou je hojně využíván především pod lazurovací laky.

Dub

Král mezi materiály. Vyniká vysokou pevností, odolností a životností. Jediným nebezpečím je jeho poměrná agresivita (kyselost) vůči okolí. Hrozí koroze kování. Vhodný pod lazuru do reprezentativních prostor.

Exoty

Obecně lze zhotovit lamelu z jakékoliv jiné dřeviny. Volba je většinou ovlivněna požadavky estetickými - odlišit se. Nutno individuelně projednat.


Kontaktní formulář

Chcete-li se nás na něco zeptat ohledně našeho sortimentu, dohodnout si schůzku, objednat zaměření, vyplňte tento jednoduchý formulář a odešlete.


Kontaktní údaje

Jméno:

Adresa (př.: Jasná 9):

Město, obec (př.: Praha):

PSČ (bez mezer):

Telefon (9 míst):

Email (př.: abc@xy.cz):

Dotaz, sdělení

Text zprávy:

Opište: